2024 m. konferencija


Empirical data in linguistic research and where it leads: a variety of approaches from fieldwork to R

Academia Grammaticorum Salensis Vigesima Prima konferencija

2024 m. liepos 26 d. Antalieptė

Konferencijos programa

21-oji tarptautinė Salų kalbotyros vasaros mokykla ir konferencija skiriama metodologinėms temoms. Šiais metais Salų lingvistikos konferencijos, kaip ir prieš tai vyksiančios vasaros mokyklos, tikslas yra įžiebti diskusijas apie tai, kaip duomenų rinkimas, apdorojimas ir kiekybinė analizė gali nulemti lingvistinių tyrimų rezultatus. Empiriniai duomenys šiuolaikinėje kalbotyroje įgyja vis didesnę svarbą ir yra panaudojami labai įvairiai, todėl kviečiame mokslininkus (-es) iš įvairių kalbotyros šakų skaityti pranešimus – ypač su kalbinių duomenų rinkimu ir apdorojimu susijusiais metodologiniais klausimais. Salų bendruomenė kaip ir kasmet išlieka atvira norintiems pristatyti savo lingvistinių tyrimų rezultatus. Kartu šiais metais kviečiame dalyvius atidžiau pažvelgti į tyrimui pasirinktus kalbinius duomenis ir pareflektuoti, kaip šis pasirinkimas ir duomenų apdorojimas galėjo nulemti rezultatus.

Siūlomos konferencijos temos: 

 • metodologiniai lingvistinių lauko tyrimų klausimai
 • su duomenų anotavimu susiję klausimai
 • empirinių duomenų bazių kūrimo projektai ir jų pakartotinio naudojimo galimybės
 • statistinių metodų taikymo lingvistinei analizei klausimai
 • nedokumentuotų arba mažai dokumentuotų kalbų ir jų atmainų, pavyzdžiui, tarmių ir kitų nestandartinių kalbos variantų, tyrimai bei tyrimų metodikos
 • ir kt.

Konferencijoje vyks stendinių pranešimų sesija, skirta Salų vasaros mokyklos dalyviams (daugiau informacijos apie vasaros mokyklą čia), o plenarinį pranešimą skaitys Jeruzalės hebrajų universiteto docentas Eitanas Grossmanas. Konferencija, kaip ir vasaros mokykla, vyks anglų kalba.

Pranešimų santraukas anglų kalba kviečiame teikti iki gegužės 31 d., tai galima padaryti čia. Iki birželio16 d. pranešime, ar Jūsų pranešimas buvo atrinktas į konferenciją. Norintiems dalyvauti konferencijoje be pranešimo registracija prasidės birželį.

Konferencijos dalyviai taip pat kviečiami registruotis į Salų vasaros mokyklą. Daugiau informacijos ir vasaros mokyklos paraiškos formą rasite čia.

Jei dalyvaujate vasaros mokykloje, už dalyvavimą konferencijoje papildomai mokėti nereikia. 

Dalyvavimo tik konferencijoje kaina yra 100 Eur (70 Eur asociacijos Academia Salensis nariams). Į šią kainą įeina:

 • kelionė autobusu iš Antalieptės į Vilnių (liepos 27 d.)*
 • maitinimas tris kartus per dieną
 • nakvynė Antalieptėje, „Inovatorių slėnyje” (2 naktys bendruose kambariuose)
 • kavos pertraukėlės
 • konferencijos uždarymo vakaro vaišės.

 *Vasaros mokyklos dalyviai į Antalieptę vyks liepos 21 d. Organizatoriai gali padėti konferencijos dalyviams susiorganizuoti kelionę iš Vilniaus į Antalieptę liepos 25 d. Vasaros mokyklos bei konferencijos dalyviai į Vilnių grįš autobusu liepos 27 d.

Apgyvendinimas ir maitinimas

Konferencijos dalyviai ir dalyvės bus apgyvendinti „Inovatorių slėnyje“, Antalieptėje, tame pačiame komplekse, kuriame vyks konferencija. Rengiant vasaros mokyklą ir konferenciją tokioje unikalioje vietoje tenka priimti tam tikras jos diktuojamas sąlygas: dalyviams teks prisiminti vasaros stovyklų jausmą, kai kambariu reikėdavo dalintis su kitais. Galbūt kai kuriems tai bus iššūkis ar nauja patirtis, bet kartu tai skatina bendruomenės jausmą, leidžia paprasčiau užmegzti ryšius su kolegomis, diskusijoms lingvistinėmis temomis kartais nusitęsiant iki pat nakties – žinoma, jei nei vienas kambario gyventojas tam neprieštarauja. Buvusiame vienuolyne įrengti kambariai yra paprasti, bet švarūs, lovų skaičius kambaryje įvairuoja nuo 4 iki 9. Tualetai ir dušai yra bendri. Jei mėgstate sveikuolišką gyvenseną, vietoj dušo ryte galėsite nerti į visai šalia esančio tvenkinio ar kiek tolėliau esančiio ežero vandenį.

Konferencijos ir vasaros mokyklos dalyviams ir dalyvėms bus suteiktas visas maitinimas (tris kartus per dieną, kaina įskaičiuota į dalyvio mokestį). Su meile vietinių Antalieptės virėjų ruošiami valgiai paprasti, bet skanūs. Pildant registracijos formą prašome nurodyti, ar turite specialių mitybos reikalavimų. Kaime yra dvi parduotuvės, kuriose galite įsigyti būtiniausių maisto produktų, saldumynų, užkandžių ir gėrimų.

Laisvalaikis

Prie Salų vasaros mokyklos ir konferencijos unikalumo prisideda renginio vieta: jos vyksta buvusiame Basųjų karmelitų vienuolyne Antalieptėje. Dalyviai ir dalyvės savaitei ar bent porai dienų atitrūksta nuo rūpesčių ir mėgaujasi gamtos apsuptimi bei kolegų kalbininkų draugija. Dalyviai ir dalyvės kartu gyvena vienulyne, drauge pusryčiauja, pietauja ir vakarieniauja, o vakarus leidžia ant ežero kranto ar prie laužo, įsitraukdami į gyvas diskusijas ir kartais traukdami dainas įvairiausiomis kalbomis. Žinoma, maudynės prie pat dvaro esančiame ežere yra būtina vasaros mokyklos ir konferencijos laisvalaikio dalis – suspėti paplaukioti galima ir per pertrauką tarp pranešimų.

Vasaros mokyklą ir konferenciją tradiciškai lydi kiti kultūriniai renginiai: koncertai, teatro spektakliai, kaimo mugės. Renginių numatyta ir šiemet, ir kaip ir kasmet tikimės, kad į juos susirinks ne tik iš įvairių šalių susirinkę lingvistai ir lingvistės, bet ir vietiniai Antalieptės ar aplinkinių kaimų ir miestelių gyventojai (-os).

Susisiekite su mumis

Susisiekti su mumis galite el. pašto adresu adresu info@academiasalensis.org. Sekite mus socialiniuose tinkluose („Facebook”, „Twitter”, „Instagram”), kur skelbiame naujienas, nuotraukas ir įspūdžius iš vasaros mokyklos ir konferencijos.